Páření

04.03.2012 12:17

Lepší nadpis zvolit nejspíše nešlo, protože naplno vystihuje dění v našem chovu. Odstartovaly to Již v lednu a únoru se pářící guttaty a tak v současnou chvíli již čekáme první snůšku letošní sezony. Společně jsou již umístěny i korálovky, kde bude třeba ještě nějakou chvíli na úspěšná spojení počkat, byť již byly první pokusy o spojení pozorovány. Prvně v letošním roce páříme samcem T+ albino Lampropeltis triangulum nelsoni naše albino samice, tak pevně doufáme, že se nám zadaří poprvé odchovat nádherné tyrosinové albíny.

Snahy o páření sledujeme i u našich eublepharů. Navození klidového období udělalo opět "svoje" a tak jsou nyní samice podrobovány zájmu svých samců. Napjatě očekáváme jaký výsledek přinese páření u našich mutačních regiusek. Vzhledem k tomu, že ne všechna zvířata jsou plně vyspělá, aby je bylo možné zapojit, prozatím páříme mohutnou Spider samici. Pokud vše půjde jako po "másle", bude otcem Pastel Butter:-D Vyjma jediného dne, kdy ho "bolela hlava", dělá čest svému pracovnímu jménu Postel máslo:-)

V brzké chvíli očekáváme také první porod letošního roku u Sharpů. Jedná se o opakování osvědčeného spojení a jelikož mláďata z předchozího vrhu ostudu v ČR i Evropě (jak nám dokazují zvířata, která  jsme si ponechali do chovu, nebo jsou nyní v chovech našich kolegů) rozhodně nedělají, nemůžeme se dočkat.

Jak se ale říká: "dokud to neleze po terárku, není o čem", takže nezbývá, než  si na kýžený výsledek počkat. Držte palce!