Stručně a jednoduše, aneb k věci:

Teraristice se věnujeme již přes 20 let, našimi terárii prošla řada druhů ještěrů, hadů, želv, obojživelníků i bezobratlých. Bylo by nesmyslem psát, že vše bylo v našem zájmovém chovu korunováno úspěchem, teraristika se v tomto neliší od jiných koníčků a tak jsme okusili jak radosti, tak smutek a zklamání.

Mezi jinými nám učarovali mutační hroznýši královští, jejichž chovu se věnujeme již více než deset let. Původně jsme se specializovali na linii Brian Sharp albino v kombinaci s pastelem. Díky tomuto spojení vznikají nádherná zvířata s krásnou kresbou a čistou "jemnou" podkladovou barvou. V současné době kombinujeme tuto linii s Winner linií leopardů. V roce 2014 se nám podařil první odchov 100%heter na Sharp albino leopard, přičemž část mláďat jsou zároveň pastel. 

V minulosti jsme se věnovali také chovu mutačních krajt Python regius, M. spilota, mutacím Heterodon nasicus a konečně i méně obvyklým a novým mutacím korálovek, užovek a jejich křížencům, u nichž jsme zůstali. Mimo naši vášeň pro mutace a aberantní zvířata se ovšem věnujeme i klasicky zbarveným jedincům našich oblíbených druhů, ať už se jedná o hady, želvy nebo třeba sklípkany.